Podręczniki

Vademecum motorowodne - Jan Jałoszyński

Cena: 72,00 PLN brutto

Oprawa twarda, 344 strony, Format: 170x240mm, Wydanie z 2009r., ISBN 978-83-924771-3-6

Nowy podręcznik Jana Jałoszyńskiego. Przeznaczony jest dla motorowodniaków chcących spróbować żeglugi po większych wodach. Poza kursem na stopień sternika motorowodnego jest materiał na starszego sternika motorowodnego, a również liczne wiadomości uzupełniające. Między innymi charakterystyka polskiego wybrzeża i locyjne opisy portów od Władysławowa po Świnoujście. Są podstawowe informacje o przepisach, o budowie jachtów, o żegludze (w tym w cięższych warunkach), nawigacji, locji, ratownictwie, sygnalizacji, meteorologii.

Podręcznik przyda się nie tylko na kurs, ale jako niezbędnik na pokładzie. Prosty układ, konkretne informacje, aktualniejsze, niż w innych podręcznikach, przejrzyste schematy - to wszystko na pewno pomoże motorowodniakom - i to nie tylko początkującym.

Sternik motorowodny - Andrzej Ostrowski

Cena: 79,00 PLN brutto

Oprawa twarda, 392 strony, Format: 170x240mm, ISBN 978-83-7020-383-2

Podręcznik zawiera zbiór wiadomości wymaganych do zdania egzaminu na stopień sternika motorowodnego, zarówno elementy teorii, jak i porady praktyczne niezbędne do bezpiecznego, odpowiedzialnego, dającego satysfakcję pływania jachtami motorowymi. Mogą z niego skorzystać także osoby już posiadające patent, uzupełniając swą wiedzę i konfrontując ją z już posiadaną.
Książka ta, bogato ilustrowana i zawierająca najnowsze przepisy, może przydać się wszystkim tym, którzy zasiądą za sterami jachtu motorowego, na jeziorach, rzekach, kanałach oraz na akwenach treningowych Morza Bałtyckiego.

W przystępny sposób omawia:

  • typy jachtów motorowych (jachty ze sztywnym kadłubem, RIB-y, skutery wodne, jetboaty, pontony i poduszkowce), ich zalety i wady, sposoby użytkowania i konserwacji,
  • silniki wszystkich wiodących w świecie marek, ze szczególnym uwzględnieniem ich najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych,
  • przygotowanie jachtów motorowych do pływania,
  • manewrowanie jachtem motorowym,
  • profilaktykę i sposoby udzielania pomocy oraz umiejętność planowania trasy, określania pozycji, czy przewidywania pogody,
  • sygnalizację i zasady ruchu żeglugowego oraz uregulowania prawne, umożliwiające bezpieczne pływanie jednostek korzystających z śródlądowych i morskich dróg wodnych.

Motorboating: Start to Finish - Barry Pickthall

Cena: 98,00 PLN brutto

Oprawa miękka. 192 strony., ISBN 978-0-470-69751-1

Doskonały poradnik zarówno dla tych, którzy dopiero poznają podstawy, jak i dla bardziej zaawansowanych użytkowników łodzi motorowych, którzy chcą swoją wiedzę poszerzyć. Zawiera informacje podane w przejrzysty sposób, w ich przyswojeniu pomagają ilustracje.
Książka w języku angielskim.

Motorowodne ABC

Cena: 30,00 PLN brutto

Oprawa miękka. 120 stron.Format: 125x195mm. ISBN 978-83-7020-372-6

Prosty przewodnik w poręcznym formacie pełen pomocnych rad i ilustracji – wszystkiego co pomoże prowadzić łódź bezpiecznie i kompetentnie. Motorowodne ABC ma na celu udostępnienie całej niezbędnej wiedzy w wygodnej formie, idealnej do szybkiego użycia na pokładzie. Omawia sterowanie łodzią, silniki, cumowanie do brzegu i boi, kotwiczenie, nawigację za pomocą urządzeń elektronicznych, oznakowanie nawigacyjne, procedurę wzywania pomocy, pogodę, prawo drogi i dużo więcej.
Autorzy: Richard Mortimer, Basil Mosenthal.

Image
Działamy zgodnie z założeniami
Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego
Image
Działamy zgodnie z założeniami ISSA Międzynarodowe Certyfikaty Motorowodne

KONTAKT:
tel. +48 668 53 99 99
e-mail: biuro@easyboat.pl

© COPYRIGHT 2018 EASYBOAT. Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Zobacz politykę prywatności

  eb csm logo4 2ab